Virbac HPM Senior dog large & medium 12 kg
489.99 lei Prețul inițial a fost: 489.99 lei.450.99 leiPrețul curent este: 450.99 lei. TVA inclus
Virbac HPM Senior Dog Large & Medium 12kg este o hrană completă pentru câini seniori, care susține mobilitatea, masa musculară și echilibrul metabolic.
Ridicare din farmacia CozlaVet, fără cost transport.
Câinii senior de talie medie și mare au nevoie de o nutriție adaptată ritmului lor mai lent și nevoilor specifice acestei etape. Virbac Veterinary HPM Senior Dog Large & Medium 12kg este o hrană completă formulată pentru câini de talie medie (peste 8 ani) și mare (peste 6 ani), contribuind la menținerea masei musculare, mobilității și echilibrului metabolic.
Beneficii
-
Ajută la menținerea masei musculare în etapa senior
-
Susține mobilitatea și confortul articulațiilor
-
Contribuie la controlul greutății corporale
-
Sprijină digestia și tranzitul intestinal
-
Susține funcțiile esențiale ale organismului
Caracteristici
| Caracteristică | Detalii |
|---|---|
| Brand | Virbac Veterinary HPM |
| Tip produs | Hrană uscată completă |
| Categorie | Senior talie medie & mare |
| Denumire completă | Senior Dog Large & Medium |
| Cantitate | 12 kg |
| Specii | Câini |
| Talie | Medie (11–25 kg), Mare (>25 kg) |
| Vârstă | 6+ ani (mare), 8+ ani (medie) |
| Proteine | 32% (84% origine animală) |
| Carbohidrați | 29% |
| Concept nutrițional | HP-LC |
Specificație / Detalii
-
Nivel adaptat de energie – susține activitatea redusă
-
Proteine de calitate – mențin masa musculară
-
Condroitin & chitosan – suport pentru articulații
-
L-carnitină – susține metabolismul grăsimilor
-
Prebiotice, probiotice și fibre – echilibru digestiv
-
Vitamina E – suport antioxidant
-
Conținut redus de fosfor + chitosan – susține funcția renală
-
Omega-3 & omega-6 – pentru piele și blană
Compoziție:
Proteine deshidratate de porc și pasăre, orez (min 4%), coji de fasole fava, proteine hidrolizate de porc și pasăre, mazăre, lignoceluloză, grăsimi animale, amidon de cartof (min.4%), minerale, semințe de in, pulpă de sfeclă ulei de pește, fibre de psyllium (Plantago(L.) spp.), fructooligozaharide, drojdie de bere, crustacee hidrolizate (sură de chitosan), Lactobacillus acidophilus, sulfat de condroitină
Ingrediente active: bentonită 5 g/kg, lactobacili inactivați 7 mg/kg, L-carnitină 330 mg/kg, sulfat de condroitină 430 mg/kg, chitosan 430 mg/kg
Mod de utilizare
Se administrează zilnic, în funcție de greutatea și nivelul de activitate al câinelui. Porțiile se ajustează pentru menținerea unei condiții corporale optime. Apa proaspătă trebuie să fie disponibilă permanent.
Recomandări
-
Monitorizează greutatea și mobilitatea
-
Ajustează rația în funcție de nivelul de activitate
-
Încurajează mișcarea moderată zilnică
-
Efectuează controale regulate
Vă rugăm să consultați prospectul aflat pe ambalajul produsului pentru informații complete și detalii suplimentare.
| Greutate | 12.2 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 40 × 10 × 60 cm |
| Ambalaj |
Sac |
| Brand |
Virbac |
| Specia |
Câini |
| Vârsta |
Senior |
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.
Produse similare
Advance apettite control snack, 150 g
Brit Care Mini GF Hair and Skin 400 g
Brit Premium by Nature Sport, 15 kg
Virbac HPM Adult Dog Sensitive Digest Neutered Large & Medium, 3kg
Virbac HPM Adult Dog Sensitive Digest Neutered Large & Medium este o hrană completă pentru câini sterilizați din rase medii și mari, formulată pentru digestie sensibilă.
Rețeta cu proteine animale ridicate, carbohidrați reduși și prebiotice contribuie la controlul greutății și la digestie echilibrată.


Recenzii
Nu există recenzii până acum.